Job offers

Senior Security Operator - SOC L1

Undisclosed salary

Katowice, Part time remote

Full-time

Wymagania

  • Junior

Minimum experience in IT: 2

Job description

Opis oferty

Dagma, jako ekspert bezpieczeństwa IT dostarcza swoim klientom rozwiązania pozwalające na skuteczną ochronę systemów IT przed zagrożeniami i atakami z internetu oraz świadczy usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wykonujemy testy penetracyjne (zadania typu Red Team) i świadczymy usługi monitoringu bezpieczeństwa sieci dla klientów korzystających z naszych rozwiązań (usługi zbliżone do usług SOC – zadania typu Blue Team).

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wśród naszych klientów na usługi typu Blue Team (monitoring bezpieczeństwa systemów klienta) zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasze usługi w tym zakresie i uruchomić wydzielony, dedykowany zespół SOC.

Jesteś doświadczonym analitykiem i chcesz mieć realny wpływ na kształt pracy SOC? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z cyberbezpieczeństwem? W Dagmie poszukujemy zarówno profesjonalistów jak i osoby o mniejszym doświadczeniu ale otwarte na szybki rozwój i przyswojenie nowej wiedzy.

Twój zakres obowiązków:

  • praca przy monitorowaniu alarmów z systemów SIEM/XDR/NDR, ich obsługa (kategoryzacja, priorytetyzacja) i analiza w celu identyfikacji incydentów bezpieczeństwa,
  • poszukiwanie nietypowych działań i potencjalnych zagrożeń dla systemów, sieci i aplikacji,
  • analiza podejrzanych wiadomości oraz plików zgłoszonych przez wewnętrznych użytkowników,
  • tworzenie rekomendacji usprawnień procesu obsługi zdarzeń i współpraca w ich implementacji z linią L2 i L3 SOC,
  • threat Hunting z wykorzystaniem dostępnych narzędzi,
  • współpraca z innymi zespołami dbającymi o bezpieczeństwo i ciągłość działania usług,
  • opracowanie strategii łagodzenia skutków incydentów i wsparcie w działaniach naprawczych.

Nasze wymagania:

  • podstawowa znajomość modelu ISO/OSI i zależności pomiędzy protokołami w kolejnych warstwach, (ARP, IP, DNS, SNMP, ICMP, HTTP/HTTPS, SMTP i inne),
  • znajomość działania usług i technologii bezpieczeństwa (co najmniej w dwóch z podanych obszarów: AV, XDR, NDR, DLP, firewall, IDS/IPS, WAF, routery, switche),
  • znajomość konfiguracji i administracji systemów operacyjnych Windows lub Linux,
  • znajomość zagrożeń sieciowych oraz systemowych,
  • wysoka motywacja do rozwijania umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa i poznawania nowych technologii,
  • gotowość do pracy w systemie zmianowym (24h/7),
  • komunikatywny poziom języka angielskiego lub niemieckiego,
  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu.

To oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na pełen etat na umowę o pracę,
  • atrakcyjny system wynagrodzenia,
  • niezbędne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT oraz naszej oferty produktowej,
  • pracę w profesjonalnym zespole,
  • dużą różnorodność projektów,
  • dostęp do zaawansowanych technologii.

Ponadto zapewnimy Ci:

  • niezwykłą atmosferę w pracy,
  • nowoczesne klimatyzowane biuro w Katowicach,
  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne,
  • grupowe ubezpieczenie na życie,
  • prywatną opiekę medyczną i kartę sportową,
  • darmowe zajęcia z języka angielskiego w biurze,
  • dofinansowanie do urlopu,
  • niezapomniane wyjazdy integracyjne,
  • kawa i herbata – tyle ile zdołasz wypić,
  • brak dress code’u i wiele więcej.

  • Required languages

    Lack

  • Working tools

    • mobile computer

    • desktop computer

    • additional monitor

    Undisclosed salary

    How it's working?

    • Anonymous

      There is no universal access to your resume and employment history. Employers view your anonymous profile, which contains all relevant information, to invite you to participate in recruitment.

    • Recruitment without a CV

      After creating an account in the IT-Leaders platform, you can apply for the offers you are interested in with just one click.

      Join now
    • Zero SPAM

      You only receive offers tailored to your profile and financial expectations.

    • You're in charge here

      You decide which employer will get access to your data. You also have constant access to all offers on the platform and you can apply to the selected company yourself at any time.