Architekt IT / Inżynier IT

Poznań, Wrocław, Gdańsk, 100% Remote

7 days remain until recruitment is completed

Undisclosed salary

Minimum experience in IT: 3

Job description

Dla klienta oferującego szereg kompleksowych rozwiązań informatycznych w tym modernizacji i integracji istniejących już systemów dla zewnętrznych przedsiębiorstw i instytucji, poszukujemy osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:
• Wspieranie procesu przedsprzedażowego poprzez weryfikację potrzeb Klienta w zakresie doboru odpowiedniej technologii i rozwiązań IT
• Definiowanie wymagań i projektowanie architektury oferowanych rozwiązań IT (m.in. dobór technologii, licencji, konfiguracji urządzeń) oraz wsparcie w procesie ich wyceniania
• Prezentowanie wypracowanych rozwiązań przed Klientem
• Przeprowadzanie instalacji testowych wybranych systemów u Klienta – wsparcie dla PoC
• Konfigurowanie środowisk testowych i demonstracyjnych
• Przygotowywanie personalizowanych webinariów dotyczących wybranych technologii
• Prowadzenie szkoleń dla Klientów

Wymagania:
• Minimum roczne doświadczenie na stanowisku Architekta IT, inżyniera presales lub podobnym
• Minimum 3 letnie doświadczenie i praktyczna znajomość rozwiązań IT w obszarach: serwery, pamięci masowe, backup & data protection, wirtualizacja, rozwiązania chmurowe
• Znajomość rozwiązań takich producentów jak: Fujitsu, DELL Technologies, HPE, Veeam, Commvault, Avamar, Vmware/vSAN, Hyper-V
• Doświadczenie w opracowywaniu architektury systemów IT
• Umiejętność przeprowadzania analizy potrzeb Klienta i prezentowania na jej podstawie wybranych rozwiązań IT
• Samodzielność i umiejętność organizacji pracy własnej
• Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i budowania partnerskich relacji z biznesem
• Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z dokumentacji technicznej, kontakt z Klientem oraz udział w szkoleniach
• Otwartość do poznawania nowych technologii
• Prawo jazdy kategorii B
• Mile widziane doświadczenie w koordynacji prac zespołu przygotowującego kompleksową ofertę dla Klienta
• Mile widziane ukończone szkolenia i certyfikacje vendorów

Oferujemy:
• Preferowana forma zatrudnienia kontrakt b2b
• Elastyczny czas pracy
• Szkolenia wewnątrz firmowe
• Dofinansowanie szkoleń i kursów zewnętrznych
• Ubezpieczenie na życie
• Prywatna opieka medyczna
• Dofinansowanie zajęć sportowych
• Zniżki na firmowe produkty i usługi
• Brak dress code’u
• Strefa relaksu dla pracowników

Job Specification

  • Remote job

  • Flexible working hours

  • Business travels

Benefits

  • remote work

  • chillout room

  • personal sport package

  • personal medical care

  • insurance

  • tution

  • integration events

How it's working?

  • Anonymous

    There is no universal access to your resume and employment history. Employers view your anonymous profile, which contains all relevant information, to invite you to participate in recruitment.

  • Recruitment without a CV

    After creating an account in the IT-Leaders platform, you can apply for the offers you are interested in with just one click.

    Join now
  • Zero SPAM

    You only receive offers tailored to your profile and financial expectations.

  • You're in charge here

    You decide which employer will get access to your data. You also have constant access to all offers on the platform and you can apply to the selected company yourself at any time.